Plovoucí podlahy laminátové a dřevěné


Podlaha je jedním z  hlavních prvků, který ovlivní každý interiér. Platí to pro podlahu laminátovou i dřevěnou, proto většina z nás vybírá hlavně podle jejího vzhledu. Když už si například vyberete dřevěný dekor, můžeme se dále rozhodnout, zda bude mít podobu prken nebo třeba parketový vzor.
 

Podlaha laminátová

titulka-web 1
 
Laminát není jen levnější nahrážkou dřeva - je to materiál podlah moderní doby s mnoha dobrými vlastnostmi, které očekáváme od kvalitní podlahy. Laminátové podlahy jsou vhodné prakticky do všech interiérů. Díky širokému sortimentu vzorů a profilů není problém vybrat si vhodný model laminátové podlahy jak pro interiéry čistě provozní (předsíně), tak i do reprezentativních salónů a obývacích pokojů.
Laminátová podlaha se skládá z několika vrstev. Jádro je z materiálu na bázi dřeva – vyrábí se z dřevěných zbytků, které se pod tlakem lisují na požadovanou tloušťku. Na tomto jádře je tapeta s dekorem, který bude podlaha mít. Většinou se volí imitace dřeva, často i imitace kamene a dalších materiálů. Povrch podlahy uzavírá vrstva laminátu, která dodává odolnost vůči mechanickému poškození a brání vodě, aby se dostala do jádra lamely a poškodila ji.

 

Nabízíme podlahy od výrobců:

Parador

Tarkett

KronotexPodlaha dřevěná 

clanek-plovouci-podlaha-dre

Krásná dřevěná podlaha je víc než jen podlaha – je to jedna z nejdůležitějších součástí bytového vybavení ve vašem domově. Jestli dáváte přednost světlým, tmavým, rustikálním, moderním nebo klasickým podlahám – i taková může být dřevěná plovoucí podlaha.
Je snadno udržovatelná, s rychlou pokládkou. Trvanlivost je cca 30 let. Výhodou oproti laminátové podlaze je v opravitelnosti této podlahy. Lze ji přebrousit i dvakrát, pokud nejsou příliš hluboké rýhy. Další výhodou dřevěných plovoucích podlah je také velký výběr dřevin a rychlá pokládka. Doporučuje se tam, kde zákazník chce dřevo a nemá čas na aklimatizaci klasických parket.
Ve většině případů se jedná o třívrstvou dřevěnou podlahu. Horní vrstvu třívrstvých parket tvoří 4 až 5 mm silná deska z ušlechtilého dřeva, která určuje vzhled hotového parketového dílce a tím i celé podlahy. Masivní vrstva je tvořena z kvalitních dřevin jako je buk, dub, javor, jasan, akát, habr, ale také třešeň a orientální dřeviny. Povrch horní vrstvy bývá upraven dvěma způsoby, lakováním speciálními akrylátovými laky, které jsou vytvrzeny UV zářením nebo olejováním - nanesením vrstvy ekologického oleje. Oba způsoby zaručují dlouhou životnost i v namáhaných obytných prostorech. Střední vrstva, ve které je vyfrézováno pero a drážka, je vyrobena z měkkého dřeva o síle 9 mm. Spodní vrstvu tvoří dýha. Její funkce je pro hotový výrobek nesmírně důležitá, protože zajišťuje podélnou i příčnou stálost hotového dílce.
 
Nabízíme podlahy od výrobců:

Kährs

Tilo

Magnum

Barlinek


MANEINTERIER PODLAHY Vám nabízí: 

pokládka plovoucí podlahy laminátové a dřevěné - nejen Plzeň a okolí


Naše nabídka prací

souvisejících s plovoucími podlahami:

  • Konzultace výběru vhodné podlahy
  • Výběr dekoru
  • Demontáž staré podlahy
  • Příprava podkladu - většinou srovnání nivelační stěrkou
  • Pokládka parotěsné fólie a kročejové izolace - miralonu
  • Pokládka plovoucí podlahy
  • Montáž obvodových lišt
  • Montáž přechodových lišt v místech napojení podlah nebo ve dveřích
  • Odvoz a likvidace staré podlahy a zbytky po montáži nové podlahy  
 
 
Pokud nás kontaktujete,
přijedeme, skonzultujeme s Vámi objednávku a zdarma zpracujeme cenovou nabídku. Budete-li spokojeni, dohodneme termín realizace a průběh prací.
 
KONTAKT: +420 777 666 291
 
V galerii si můžete prohlédnout krátkou ukázku z našich realizací: